احتياط و دقت در خريد بلبرينگ

فولاد بلبرینگبی شک شما وهمکارانتان درداخل کشوربامشکلاتی در زمینه خرید بلبرنگ و سایر تجهیزات صنعتی مواجه بوده اید. اگر خريد شما از داخل کشور و از کانال مرتبأ با درخواستهای خريد بیرينگ (يا اصطلاحأ بلبرينگ) و مشکلاتی تدارکات داخلی بوده قطعأ مشکلاتی نظير: فروشندگان متفرقه و غيرمعتبر، بیرينگ تقلبی (غيراصل) ، مشکوک و مغاير را تجربه کرده ايد. آگاه هستيد که بازار داخل مملو از بیرينگ های فاقد اصالت است و افرادی سودجو مبادرت به توزيع آنها در بسته بندی سازندگان معتبر خصوصأ SKF می نمايند. غافل از اينکه خود و خريدارانشان چه خسارتهای هنگفت و غيرقابل جبران را به صنايع و کارخانجات تحميل می نمايند. خساراتی همچون :
• 
خرابی زودرس و پيش از موعد دستگاهها و ماشين آلات توليد
• افزايش توقفات توليد به جهت تعميرات غيرمنتظره• تسریع خرابي های تحميلی به ساير قطعات در تعامل با بیرينگ معيوب
• افزايش هزينه ها و کاهش توليد و در نتيجه کاهش درآمد شرکت
همچنين خود واقف هستيد که برينگ يک قطعه بسيار دقيق، ظريف و حساس است. در بیرينگ های ساخت SKF بهترين و مرغوبترين فولاد بکاررفته و دقيقترين ماشين آلات و روشهای توليد برای ايجاد بالاترين دقت های ابعادی در ساخت آنها بکار گرفته شده است. هر گونه ضربات وارده در حين حمل و نقل و جابجايی، چيدمان غلط و محيط پر گرد و غبار و بدون کنترل دما و رطوبت در انبار يا فروشگاه ، آسيب ديدن لفاف، از بين رفتن لايه محافظ و چرب روی بیرينگ قبل از مصرف، همگی موجب ايجاد خدشه و آسيب به کيفيت فولاد بیرينگ، دقتهای ابعادی(تلرانسها) و پاکيزگی محيط داخل بیرينگ گرديده بطوريکه برينگ عملأ غير قابل مصرف بوده يا در صورت مصرف ، طول عمر بسيار کمتر از حد انتظار خواهد داشت.
موارد فوق که به آنها اصلأ توجه نميشود موجب بی استفاده شدن يا خرابي زودرس بلبرينگ در حين کارکرد ميشوند. اينک با آگاهی از اين حساسيتها، به نظر شما آيا بیرينگ مشکوک يا تقلبی قابل استفاده می تواند باشد؟

ما توصيه می کنيم :
1- بلبرينگ و قطعات جنبی مانند تسمه و آببند (اصطلاحأ کاسه نمد) و گريس از اين فروشگاه يا ساير توزيع کنندگان معتبر استعلام و تهيه شود تا از مزايايی همچون : اصل بودن، تازه بودن (به لحاظ سال ساخت و عدم انقضاء تاريخ مصرف)، اخذ خدمات فنی و حمايتهای سازنده برخوردار گرديد. ضمن اينکه با خريد بیرينگ اصل و تازه ، سهم خود را در کاهش هزينه ها و افزايش توليد شرکت متبوع تان ادا نموده ايد.
2- خريدهای برنامه ريزی شده و يکجا (مصارف شش ماهه يا يکساله) جايگزين خريدهای موردی گردد تا از مزايای فراوان همچون : تخفيف در قيمت، کاهش هزينه های حمل و کاهش هزينه های عملياتی، برخوردار گرديد.


تعداد بازدید : ۲۰۹۱